بلاگ, مقالات یخچال و فریزر

روش جابجایی یخچال ساید بای ساید

روش جابجایی یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید یکی از جدیدترین یخچال های طراحی شده توسط شرکت های لوازم خانگی هستند که اکنون در بین مردم طرفداران بیشماری دارند. یخچال ها یکی از نیازمندی های اساسی منزل هستند که امروزه می توانید آن را در هر آشپزخانه ای بیابید. استفاده از یخچال برای نگهداری مواد غذایی می تواند از خراب شدن خوراکی های شما جلوگیری کند چرا که سرد نگه داشتن مواد موجب جلوگیری از فاسد شدن آنها می شود.

علاوه بر قابلیت سرد نگه داشتن یخچال ها لازم است اشاره کنیم که یخچال های ساید بای ساید دارای قسمت فریزر نیز هستند که با استفاده از آن می توانید خوراکی های مد نظر خود را فریز کنید. ویژگی های منحصر به فرد یخچال های ساید بای ساید منجر شده اند که این محصول شگفت انگیز به یکی از محبوب ترین لوازم آشپزخانه تبدیل شود. البته محبوبیت این محصول به ظرافت و زیبایی چشمگیر آن بی ربط نیست.

روش جابجایی یخچال ساید بای ساید

روش جابجایی یخچال ساید بای ساید

ناگفته نماند که ظرافت بیش از اندازه این محصول موجب شده است که این محصول بسیار حساس باشد از این رو در هنگام جا به جا کردن این محصول باید نهایت دقت را به کار گرفت تا کوچکترین آسیبی به این یخچال بی نظیر وارد نشود. با توجه به اهمیتی که در نحوه جابجایی یخچال های ساید بای ساید وجود دارد ما در این مطلب قصد داریم به نکاتی در رابطه با روش جابجایی یخچال ساید بای ساید اشاره کنیم پس برای آگاهی کامل از این موضوع ادامه این مطلب را دنبال کنید.

روش جا به جایی یخچال ساید بای ساید :

همانطور که اشاره کردیم یخچال های ساید بای ساید بسیار حساس هستند و همین حساسیت آن ها موجب می شود که جابجایی یخچال های ساید بای ساید دشوار شود.

از این رو باید در هنگام جا به جا کردن باید این محصول بسیار دقت کنید و بدانید کدام نحوه جابجا کردن یخچال ساید بای ساید درست است تا از آن بهره بگیرید و با استفاده از آن روش یخچال خود را جا به جا کنید.

با توجه به این مطالب قطعا تا کنون متوجه شده اید که طریقه جا به جا کردن یخچال ساید بای ساید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای جا به جا کردن آن باید یک سری نکات مهم را در نظر گرفت این نکات مهم شامل موارد زیر می شوند :

۱. ۲۴ ساعت قبل از جا به جا کردن یخچال آن را خاموش کنید :

یخچال های ساید بای ساید قبل از جا به جا شدن به زمان مشخصی نیاز دارند تا بتوانند برای جا به جا شدن آماده شوند از این رو لازم است قبل از جا به جا کردن آنها را خاموش کنید چرا که در غیر این صورت مکانیزم سردکنندگی آنها آسیب دیده و دچار نقص و خرابی می شوند.

روش جا به جایی یخچال ساید بای ساید

روش جا به جایی یخچال ساید بای ساید

۲. بخش های داخلی یخچال اعم از کشو ها، قفسه ها و . . . را بیرون بیاورید :

همانطور که میدانید یخچال های ساید بای ساید از وزن زیادی برخوردار هستند از این رو خارج کردن بخش های داخلی آن می تواند وزن آن را تا حدود زیادی کاهش داده و جا به جاکردن یخچال را آسانتر کند. جدا از بحث کاهش وزن ممکن است که قفسه ها و کشو های این محصول در عین جا به جایی بلغزند و تغییر مکان دهند که این خود موجب صدمه دیدن یخچال می گردد.

۳. جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید :

جدا از بحث مزاحمتی که باز شدن درب های یخچال در حین جا به جایی ایجاد می کنند لازم است اشاره کنیم که این درب ها از وزن نسبتا زیادی نیز برخوردار هستند که موجب می شوند عملیات جا به جایی سخت تر انجام شود. یخچال های ساید بای ساید به طور میانگین دارای ۲۰۰ کیلو گرم وزن هستند که این حدود ۳۰ در صد از این وزن مختص به درب ها است از این رو جدا کردن درب های یخچال ساید بای ساید در زمان جا به جایی میتواند کمک شایان توجهی به ما بکند. البته فراموش نکنید که قبل از جدا کردن درب ها و انجام هر نوع کار خود سرانه برای آگاهی از چگونگی جدا کردن درب های یخچال دفترچه راهنمای همراه آن را حتما مطالعه کنید.

۴. یخچال باید در طی عملیات جا به جایی کاملا ایستاده باشد :

اتفاقی که در زمان جا به جا کردن یخچال ها ممکن است رخ بدهد جا به جا شدن گاز یخچال در لوله ها است که این می تواند موجب نقص در عملکرد یخچال گردد. دلیل جا به جا شدن گاز یخچال نیز تکان های یخچال در عین جا به جا کردن هستند و برای جلوگیری از جا به جا شدن گاز یخچال بهتر آن است که یخچال را به صورت کاملا عمودی جا به جا کنید و از وارونه جا به جا کردن و یا کج حمل کردن آن شدیدا خودداری کنید.

روش جا به جایی یخچال ساید بای ساید

روش جا به جایی یخچال ساید بای ساید

۵. برای جا به جا کردن یخچال ساید بای ساید از چرخ دستی های مخصوص حمل اشیای سنگین استفاده کنید :

از آنجایی که یخچال های ساید بای ساید از وزن بسیار زیادی برخوردار هستند جا به جا کردن آن ها بسیار سخت است خصوصا با توجه به این نکته که حتما باید به صورت عمودی جا به جا شوند میتوان گفت که جا به جا کردن آن ها بدون استفاده از چرخ دستی های مخصوص حمل اشیای سنگین نا ممکن است از این رو می توان گفت که استفاده از چرخ دستی ها میتواند کمک شایان توجهی به ما بکند.

۶. پس از جا به جا کردن یخچال ساید بای ساید بلافاصله آن را روشن نکنید :

همانطور که اشاره کردین تکان هایی که یخچال ها در زمان جا به جایی می خورند ممکن است موجب جا به جایی گاز یخچال شوند از این رو بهتر است چند ساعتی منتظر بمانید تا گاز یخچال کاملا ته نشین شود و یخچال به حالت اولیه خود برگردد سپس آن را به برق وصل کنید و مجددا آن را روشن کنید. اگر بدون توجه به این نکته بلافاصله پس از جابجایی یخچال را روشن کنید ساز و کار سرد کنندگی آن دچار مشکل خواهد شد.

روش حمل یخچال ساید بای ساید :

بسیار پیش آمده است که لوازم خانگی در عین حمل و نقل خراب شوند و یا آسیب ببینند به همین دلیل لازم است که در هنگام حمل کردن لوازم خانگی یکی سری موارد را در نظر بگیرید خصوصا اگر آن لوازم خانگی یخچال ساید بای ساید باشد. همانطور که می دانید یخچال های ساید بای ساید از قیمت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل کوچکترین صدمه به این محصول می تواند یک زیان بزرگ مالی تلقی شود به همین دلیل لازم است هنگام حمل یخچال ساید بای ساید دقت بسیار زیادی به خرج دهید و به یک سری نکات مهم و اساسی در رابطه با روش حمل یخچال ساید بای ساید توجه داشته باشد از جمله ی این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش حمل یخچال ساید بای ساید

روش حمل یخچال ساید بای ساید

حمل یخچال ساید بای ساید با خودروی شخصی :

با توجه به اینکه هزینه های مربوط به حمل لوازم خانگی بالا رفته است ممکن است بسیاری از افراد تصمیم بگیرند که هنگام اسباب کشی لوازم خانگی خود را با خودروی شخصی حمل کنند در این صورت یخچال باید به صورت خوابیده در ماشین قرار بگیرد. همانطور که گفتیم یخچال های ساید بای ساید باید هنگام جا به جایی به صورت ایستاده قرار بگیرند از این رو استفاده از این روش را برای حمل یخچال ساید بای ساید پیشنهاد  اما اگر که تحت یک سری شرایط ناچار به حمل خوابیده یخچال ساید بای ساید خود شدید پیشنهاد ما به شما این است که پس از حمل یخچال ۲۴ الی ۴۸ ساعت یخچال را به برق وصل نکنید و اجازه دهید که گاز آن ته نشین شود چرا که حمل یخچال به صورت خوابیده موجب می شود که گاز یخچال در لوله ها جریان پیدا کند که این مورد بسیار خطر ناک بوده و موجب آسیب رسیدن به یخچال می شود.

حمل یخچال ساید بای ساید بر روی پله ها :

یکی از سخت ترین کار ها در حین حمل یخچال های ساید بای ساید حمل کردن آن بر روی پله ها است. حمل یخچال ها بر روی پله ها نیاز به کمک سه نفر دارد البته اگر یخچال بسیار سنگین باشد و پله ها طولانی این تعداد به بیش از ۳ نفر نیز خواهد رسید. از آنجایی که حمل یخچال روی پله به دقت بسیار زیادی نیاز دارد پیشنهاد ما به شما این است که این کار را خودتان انجام ندهید و از نیرو های حمل کننده لوازم خانگی برای انجام آن کمک بگیرید تا از آسیب دیدن یخچال خود جلوگیری کنید.

اجازه ندهید یخچال هنگام جا به جایی زیادی تکان بخورد :

تکان های اضافی در یخچال موجب می شود که گاز آن جا به جا شود از این رو بهترین گزینه این است که برای جابه جا کردن و حمل یخچال از چرخ دستی های مخصوص این کار استفاده کنید.

سخن پایانی :

ما در این مطلب قصد داشتیم که به تمام نکاتی که در هنگام جابه جا کردن یخچال ساید بای ساید باید رعایت کرد اشاره کنیم اما با این وجود نیز پیشنهاد ما به شما این است که این کار را شخصا انجام ندهید و آن را به نیروهای متخصص در این باره بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *