بلاگ, مقالات یخچال و فریزر

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید

یخچال ها یکی از ضروری ترین لوازم منزل هستند که نگهداری مواد غذایی بدون حضور آنها نا ممکن است. از آنجایی که وجود یخچال در آشپزخانه بسیار الزامی است طراحان لوازم خانگی نهایت تلاش خود را برای ساخت بهترین نوع یخچال ها به کار گرفته اند و توانسته اند یخچال های ساید بای ساید را تولید کنند.

یخچال های ساید بای ساید در حال حاضر بهترین نوع یخچال محسوب می شوند و طرفداران بی شماری دارند. این یخچال بی نظیر دارای دو قسمت یخچال و فریزر است همچنین با ظرفیت بالایی که دارد می تواند تمامی مواد غذایی و خوراکی های شما را در خود جای دهند. نکته دیگری که در رابطه با یخچال های ساید بای ساید وجود دارد طراحی زیبا و بی نظیر آنها است، این یخچال ها با ظاهر شیک و مدرنی که دارند می توانند آشپزخانه ی شما را چندین برابر زیبا سازند.

همه ی این قابلیت ها و ویژگی های یخچال ساید بای ساید باعث می شوند که روز به روز خریداران این محصول افزایش یابند اما سوالی که در رابطه با این یخچال وجود دارد نحوه ی نصب آن است چرا که اکثر افراد با نحوه نصب یخچال ساید بای ساید آشنا نیستند به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه در مورد چگونگی نصب این یخچال ساید بای ساید صحبت کنیم.

 

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید :

همانطور که می دانید یخچال های ساید بای ساید طراحی متفاوت تری به نسبت سایر یخچال ها دارند و این تفاوت های ظاهری باعث می شود که نحوه نصب یخچال های ساید بای ساید با سایر یخچال ها مقداری تفاوت داشته باشد.

از آنجایی که نصب اشتباه یخچال های ساید بای ساید موجب به هم ریختن ساز و کار یخچال می شود و ممکن است در آن نقص و خرابی نیز ایجاد کند می توان گفت نصب یخچال یکی از حساس ترین مراحل استفاده از یخچال است به همین دلیل یکی از مهمترین مطالبی که ما باید حتما به آن اشاره کنیم آموزش نصب یخچال های ساید بای ساید است.

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید

نکته ای که وجود دارد این است که یخچال هر برندی نحوه نصب مختص به خود را دارد از این رو ما در این مطلب قصد داریم به روش نصب یخچال های ساید بای ساید دو برند معروف ال جی و سامسونگ اشاره کنیم، پس برای آموزش نصب این یخچال ها ادامه این مطلب را دنبال کنید.

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید ال جی :

ال جی یک برند سرشناس و بسیار معروف تولید کننده لوازم خانگی است که سال های بسیار زیادی در این زمینه فعالیت کرده و توانسته است اعتبار زیادی در بازار کسب کند همچنین این شرکت طرفداران بی شماری دارد و توانسته است رضایت کاربران را جلب کند.

شرکت ال جی همچنین توانسته است در تولید یخچال پیشتاز باشد و از سایر رقیبان خود جلو بزند‌ یخچال های ساید بای ساید این شرکت بیشترین طرفدار را دارند به همین دلیل ما وظیفه خود دانستیم به نحوه نصب یخچال ساید بای ساید ال جی به طور مفصل و جداگانه اشاره کنیم. مراحل ذکر شده در زیر مراحلی هستند که برای نصب این یخچال ها باید طی کنید.

مراحل نصب یخچال ساید بای ساید ال جی :

1. تحویل یخچال ساید بای ساید و جابجایی صحیح آن :

در مرحله اول لازم است که شما را یخچال ساید بای ساید خود را از فروشگاه تحویل گرفته و به داخل آشپزخانه جا به جا کنید. یخچال های ساید بای ساید به دلیل حساسیتی که دارند باید با نهایت دقت جا به جا شوند و برای حمل آن ها باید یک سری نکات مهم را در نظر گرفت، این سری نکات شامل موارد زیر می شوند :

 • تمامی بخش های داخلی یخچال اعم از کشو ها، قفسه ها و . . . را بیرون بیاورید تا حمل یخچال آسانتر گردد و وزن آن کاهش یابد.
 • برای جا به جا کردن یخچال از چرخ دستی های مخصوص حمل اشیای سنگین استفاده کنید.
 • یخچال را به صورت وارونه یا کج جا به جا نکنید تا به مکانیزم آن آسیب وارد نشود.
 • حمل و جا به جایی یخچال ساید بای ساید با ماشین و با چرخ دستی ها باعث تکان های شدید در یخچال می شود که موجب جا به جا شدن گاز آن می گردد از این رو پس از تحویل یخچال ساید بای ساید ۲۴ الی ۴۸ ساعت منتظر بمانید تا گاز آن ته نشین شود چرا که در غیر این صورت مکانیزم سرد کنندگی یخچال دچار نقص می شود.

2. انتخاب محل قرارگیری یخچال ساید بای ساید :

بسیاری از افراد به دلیل نا آگاهی از اهمیت محل نصب یخچال ها بدون در نظر گرفتن نکات مهم و ضروری در رابطه با محل نصب یخچال ها مکانی را به صورت رندوم برای جای دادن یخچال در آن انتخاب می کنند اما این کار بسیار اشتباه بوده و باعث ایجاد نقص در عملکرد یخچال می شود از این رو برای انتخاب به محل قرار گیری یخچال ساید بای ساید باید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید:

مراحل نصب یخچال ساید بای ساید ال جی

مراحل نصب یخچال ساید بای ساید ال جی

 •  محل نصب یخچال نباید در معرض تابش نور خورشید باشد.
 • یخچال نباید به منابع حرارتی نزدیک باشد چرا که این امر موجب ایجاد خلل و نقص در عملکرد آن میشود.
 • محل قرارگیری یخچال نباید مرطوب باشد.
 • جای قرار گیری یخچال ساید بای ساید باید حتما تراز باشد تا یخچال لرزش نداشته باشد.
 • محل نصب یخچال ساید بای ساید باید به شیر آب نزدیک باشد تا بتوانیم آبریز و یخساز آن را به شیر آب متصل کنیم.
 • فضای در نظر گرفته شده برای یخچال باید به گونه ای باشد که تمامی وجه های یخچال به اندازه ۱۰ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشند تا هوای آزاد در اطراف آن جریان پیدا کند.
 •  محل قرارگیری یخچال باید به گونه ای انتخاب شود که هیچ مانعی سد راه باز شدن درب های یخچال ساید بای ساید نشود‌.

3. نصب یخچال ساید بای ساید ال جی :

پس از طی این مراحل نوبت به مرحله اصلی یعنی نصب یخچال ساید بای ساید می رسد برای نصب این دستگاه لازم است که ابتدا درب های یخچال را بسته و پس از آنکه از محل قرارگیری یخچال مطمین شدید شروع به نصب یخچال کنید. برای نصب این یخچال کافی است که آن را به برق وصل کنید و اجازه دهید که دستگاه شروع به کار کند.

همانطور که ملاحظه کردید مرحله نهایی یعنی نصب یخچال ساید بای ساید آسانترین مرحله برای راه اندازی این سیستم بود، با توجه به این موضوع میتوان پی برد که مراحل حساس نصب یخچال ساید بای ساید مربوط به جا به جا کردن و انتخاب مکان نصب یخچال هستند.

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ :

قطعا آوازه برند لوازم خانگی سامسونگ به گوش شما نیز رسیده است. شرکت سامسونگ به عنوان یکی از پر طرفدارتین شرکت های طراح لوازم خانگی در جهان محسوب می شود که در همه ی کشور ها طرفداران مخصوص به خود را دارد و اکثر افراد آن را می شناسند و از محصولاتش استفاده می کنند.

یخچال های ساید بای ساید سامسونگ نیز جزو محصولات کاربردیی هستند که تمامی مصرف کنندگانشان از خرید آنها راضی بوده و رضایت کامل را از عملکرد این محصولات دارند به همین دلیل است که خریداران یخچال ساید بای ساید سامسونگ روز به روز در حال افزایش هستند. با توجه به محبوبیت یخچال های ساید بای ساید سامسونگ در بین مردم اشاره به نحوه نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ بسیار ضروری است.

به صورت کلی می توان گفت که یخچال های ساید بای ساید سامسونگ نیز با یخچال های ساید بای ساید ال جی تفاوت زیادی ندارند از این روش نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ نیز همانند ساید بای ساید ال جی است و برای نصب این یخچال تنها کافی است به نکات زیر توجه کنید‌.

پس از قرارگیری یخچال ساید بای ساید سامسونگ در محل مورد نظر چند ساعتی از متصل کردن یخچال به برق خودداری کنید چرا که ممکن است در طی حمل و نقل این دستگاه مایعات و گاز های داخلی یخچالی داخل لوله ها جا به جا شده باشند‌ و شما باید به آنها اجازه دهید تا مجددا ته نشین شوند.

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

در رابطه با انتخاب محل نصب یخچال های ساید بای ساید سامسونگ به تمامی نکات اشاره شده در مطلب قبلی توجه کنید و تمامی آنها را در نظر بگیرید‌.

یخچال را با دقت جا به جا کنید و برای جا به جا کردن آن به تمام نکات مربوط به جا به جا کردن صحیح یخچال ها توجه داشته باشید.

شما تنها با استفاده از این نکات می توانید یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود را به آسانی نصب کنید بدون این که به مکانیزم سرد کننده این دستگاه آسیبی وارد کنید.

جمع بندی نهایی :

ما در این مطلب سعی داشتیم که شما را با نحوه نصب یخچال ساید بای ساید آشنا کنیم تا شما بتوانید به راحتی و بدون کمک نصاب این دستگاه کاربردی را در منزل خود نصب کنید.

همانطور که ملاحظه کردید نصب یخچال های ساید بای ساید بسیار راحت بوده و هیچ مرحله سخت و دشواری ندارد و شما برای نصب این محصول تنها کافی است از نهایت دقت خود استفاده کنید چرا که یکی از حساس ترین نکات در رابطه با نصب این یخچال تراز بودن آن است و تراز کردن این دستگاه به دقت بسیار زیادی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *