بلاگ, مقالات ماشین ظرفشویی

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره؟

ماشین ظرفشویی وسیله ای است که برای شستشوی ظروف به کار می رود‌. البته قرار دادن ظروف داخل آب به تنهایی باعث تمیزی آنها نمی شود بلکه برخورد آب با فشار زیاد به ظروف و استفاده از پودر ماشین ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی موجب پاک شدن ظروف از لکه و چربی می شود. بیشتر ماشین ظرفشویی ها خودکار هستند و با یک فرایند الکترونیکی کنترل می شوند.

با استفاده از دکمه اتوماتیک برنامه ای برای ماشین ظرفشویی تنظیم می شود تا بر اساس همان برنامه ظروف شسته شوند البته هر ماشین ظرفشویی دارای یک سری برنامه های شستشو است که شما با توجه به سلیقه خود می توانید آن را تنظیم کنید تا دستگاه با آن برنامه کار کند‌.

علاوه بر این موضوع لازم است که اشاره کنیم ماشین ظرفشویی ها انواع مختلفی دارند که ماشین ظرفشویی رومیزی یکی از انواع آن است که ما در این مطلب می خواهیم در مورد آن و اینکه کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟ صحبت کنیم پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات جدیدی در مورد ماشین ظرفشویی رومیزی کسب کنید.

 

معرفی ماشین های ظرفشویی رومیزی:

ماشین ظرفشویی رومیزی نوعی از ماشین ظرفشویی است که در خانواده های کم جمعیت بیشتر به کار می رود، این ماشین ظرفشویی دارای مخزنی کوچک است که گنجایش تعداد کمی از ظروف را دارد همین موضوع باعث شده که ماشین ظرفشویی رومیزی در خانواده های پر جمعیت استفاده نشود اما با این وجود نیز تعداد کاربرانی که از ماشین ظرفشویی رومیزی استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است‌.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره؟

از جمله ویژگی های مثبتی که ماشین ظرفشویی رومیزی دارد می توان به کم مصرف بودن آن اشاره کرد، این محصول به نسبت سایر ماشین ظرفشویی ها آب و انرژی کمتری صرف شستن ظروف می کند همچنین زودتر از ظرفشویی های بزرگ پر می شود و این موجب می شود که هر زمانی بتوانیم از آن استفاده کنیم اما ماشین ظرفشویی های بزرگ اینگونه نیستند و بسیار پیش آمده که به دلیل پر نشدن ماشین ظرفشویی فرایند شستشو ظروف را به تاخیر بیاندازیم.

ظرفشویی بوش

همه ی این ویژگی ها و قابلیت ها در ماشین ظرفشویی رومیزی موجب شده اند که محبوبیت این محصول در بین کاربران افزایش یابد اما طبیعی است که هر محصولی نتواند رضایت کاربران را به خود جلب کند به همین دلیل در ادامه می خواهیم در مورد اینکه کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره به نکات مهمی اشاره کنیم.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

اگر دنبال محصولات خوب و باکیفیت هستید اولین پیشنهاد ما به شما این است که از برندهای معتبر و پرطرفدار خرید کنید، این نوع برندها به دلیل سابقه درخشانی که دارند قابل اعتماد تر هستند و می توانند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند. از جمله شرکت های معتبر تولید کننده ی ماشین ظرفشویی رومیزی می توان به شرکتهای ال جی، بوش، سامسونگ، دوو، اسنوا، پاکشوما و . . . اشاره کرد.

اما نکته‌ ی مهمی که در رابطه با خرید کردن از برندهای پرطرفدار وجود دارد این است که این نوع برندها معمولا محصولات خود را با قیمت بالاتری عرضه می کنند و خرید کردن از آنها نیازمند بودجه بیشتری است از این رو اگر دنبال محصولی ایده‌ آل هستید و بودجه تان محدود است بهتر از به جای شرکت تولید کننده ی ماشین ظرفشویی به قابلیت ها و ویژگی های ماشین ظرفشویی مدنظرتان دقت کنید. از سری ویژگی هایی که یک ماشین ظرفشویی رومیزی خوب باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفشویی سامسونگ

اندازه مخزن :

همانطور که قبلا اشاره کردیم ماشین ظرفشویی های رومیزی به نسبت سایر ماشین ظرفشویی ها مخزن کوچکتری دارند و همین باعث می شود به راحتی جا به جا شوند و حجم کمی هم اشغال کنند اما این مخزن نیز نباید بیش از اندازه کوچک باشد.

ماشین ظرفشویی های رومیزی نیز دارای یک ظرفیت مشخص هستند که معمولا بین ۷ نفره تا ۱۰ نفره متغیر است اما با این وجود نیز باز یک سری از ماشین ظرفشویی های رومیزی وجود دارند که مخزنشان از این اندازه نیز کوچکتر است به نحوی که قابلمه ها و ظروف بزرگ در آنها جا نمی گیرند‌.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

 

یک سری دیگر از ماشین ظرفشویی های رومیزی نیز از سایر ماشین ظرفشویی های رومیزی بزرگتر هستند و روی هر کانتری جا نمی شوند و فضای مخصوصی از آشپزخانه را به خود اختصاص می دهند که این موضوع موجب می شود انتظاری که از ماشین ظرفشویی های رومیزی داریم برآورده نشود به همین دلیل قبل از خرید ماشین ظرفشویی رومیزی باید توجه ویژه ای به اندازه مخزن محصول مدنظرتان داشته باشید‌.

میزان مصرف انرژی :

همانطور که گفتیم ماشین ظرفشویی های رومیزی از میزان آب و انرژی کمتری برای شستشوی ظروف استفاده می کنند و کم مصرف هستند اما با این وجود نیز باز می شود انرژی مصرفی آنها را پایینتر نیز اورد و به حداقل رساند.

ظرفشویی ال جی

با توجه به بحران های  کنونی پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید ماشین ظرفشویی رومیزی به برچسب انرژی آن دقت کنید که رده مصرف انرژی آن A+ باشد، شما با استفاده از همچین محصولی می توانید هنگام شستشوی ظروف آب کمتری استفاده کنید و تا مقدار بسیار زیادی در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنید و هزینه های مربوط به صرف انرژی را به حداقل برسانید.

برنامه های شستشو :

قطعا شما نیز میدانید که هر ظرفی طریقه ی شستشوی مخصوص به خود را دارد به همین دلیل ماشین ظرفشویی ها دارای برنامه های شستشوی متفاوتی هستند که توسط کاربر قابل تنظیم است و فرد مصرف کننده می تواند مطابق با جنس ظروف و میزان کثیفی و چربی موجود روی ظروف برنامه شستشو را تنظیم کند.

درست است که ماشین ظرفشویی های رومیزی به دلیل کوچکتر بودن ابعادشان دارای یک سری محدودیت ها در عملکردشان هستند اما این موضوع باعث نمی شود که در برنامه های شستشوی این دستگاه کمبودی احساس شود‌، از این رو می توان ماشین ظرفشویی های رومیزی ای را یافت که دارای برنامه های شستشو متنوع هستند و برای شستن ظروف از امکانات زیادی استفاده می کنند.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

برنامه های شستشوی اقتصادی، شستشوی ظروف شیشه ای، شستشوی ظروف پلاستیکی، شستشوی سریع، شستشو با تاخیر، شستشوی ظروف چرب، شستشو بدون خشک کردن و . . ‌.  از سری برنامه های شستشویی هستند که می توان ماشین ظرفشویی های رومیزی را به آنها مجهز ساخت و از آنها حداکثر بهره را برد‌.

فناوری و تکنولوژی مدرن :

همه می خواهند محصولی که خریداری می کنند به اکثر فناوری های جدید روز مجهز شده باشد تا بتوانند با استفاده از آن همه ی نیازهای خود را تامین کنند، در خرید ماشین ظرفشویی رومیزی نیز باید دقت کنید که محصولی را خریداری کنید که بیشتر فناوری های مدرن را داشته باشد.

حال انتظاری که اکثر کاربران از ماشین ظرفشویی های رومیزی دارند این است که به یک سیستم شستشوی قوی مجهز شده باشد و ظروف تمیزی را به ما تحویل دهد اما لازم است که اشاره کنیم ماشین ظرفشویی های رومیزی دارای سیستم های پیشرفته تری از این هستند به شکلی که  می توانند از اکثر فناوری های زیر برخوردار باشند.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

 • مجهز بودن به دو بازوی اسپری آب
 • مجهز بودن به سیستم تمیز کننده Self clean
 • دارا بودن لوله ی آب سرد
 • داشتن قفسه مخصوص قاشق و چنگال
 • مجهز بودن به قابلیت خشک کن
 • قابلیت اضافه کردن ظروف در حین شستشو
 • استریلیزه کردن ظروف
 • نمایشگر کمبود نمک
 • موتور بی صدا
 • سیستم براق کننده ظروف
 • سبد تا شو مخصوص لیوان و فنجان
 • شستشو با آب با دمای بالا

طراحی ظاهری و بدنه :

نکته ای که در رابطه با ماشین ظرفشویی های رومیزی باید آن بسیار توجه داشت جمع و جور بودن ابعاد این دستگاه است، ابعاد ماشین ظرفشویی رومیزی باید به نحوی انتخاب شوند که دستگاه حجم زیادی را اشغال نکند و حداکثر ظروف را نیز در خود جای دهد به همین دلیل است که طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی رومیزی اهمیت زیادی دارد.

جدا از بحث ابعاد ماشین ظرفشویی ها باید از طراحی شیکی نیز برخوردار باشند تا کاربر را به خود جذب کنند و دکوراسیون آشپزخانه را نیز به هم نریزند برای این منظور قبل از خرید ماشین ظرفشویی رومیزی به شکل ظاهری محصول انتخابی تان نیز دقت کنید.

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتر است؟

 

گارانتی و ضمانت کالا :

گارانتی و ضمانت کالا نیز یکی دیگر از معیارهایی است که یک محصول ایده آل باید از آن برخوردار باشد. معمولا محصولاتی که گارانتی و ضمانت کالا دارند از طول عمر بیشتری برخوردار هستند و دیرتر دچار نقص و خرابی می شوند و در صورت بروز مشکل نیز می توان از خدمات پس از فروش آنها استفاده کرد‌.

از این رو اگر می خواهید محصولی با کیفیت بخرید پیشنهاد ما به شما این است که ماشین ظرفشویی رومیزی ای را خریداری کنید که ضمانت کالا و گارانتی داشته باشد.

جمع بندی پایانی :

ما در این مطلب قصد داشتیم که به سوال کدام ماشین ظرفشویی رومیزی بهتره؟ پاسخ بدهیم و به مطالبی پیرامون این موضوع اشاره کنیم‌. بهترین ماشین ظرفشویی های رومیزی معمولا ماشین ظرفشویی هایی هستند که می توانند تمام نیازهای ما را برآورده سازند و برای این منظور باید یکی سری ویژگی و قابلیت داشته باشند که ما بیشتر سعی کردیم این قابلیت ها و ویژگی ها را مطرح کنیم تا شما با توجه به آنها یک محصول خوب و ایده آل را خریداری کنید، با این وجود امیدواریم توانسته باشیم در این بابت به شما کمک ناچیزی بکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *