بلاگ, مقالات ماشین ظرفشویی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

ماشین های ظرفشویی محصولاتی هستند که در شستن و پاک کردن لکه‌های چربی روی ظروف شما به کمکتان می آیند و ظروفی پاکیزه را به شما خواهند داد به همین دلیل است که روز به روز تعداد کاربرانی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند رو به افزایش است و تعداد طرفداران آن زیاد می شود.

البته نکته ای که در رابطه با ماشین ظرفشویی وجود دارد کیفیت آن است، کیفیت ماشین ظرفشویی وابسته به طول عمر، عملکرد و کارآیی آن است، سابقه نشان داده است که محصولات طراحی شده توسط برند ها و کمپانی های معروف باکیفیت تر هستند از این رو قبل از خرید ماشین ظرفشویی باید به برند سازنده ی آن توجه ویژه ای داشته باشید.

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

ما در این مطلب قصد داریم دو برند ماشین ظرفشویی مشهور و محبوب بوش و سامسونگ را با یکدیگر مقایسه کنیم تا شما هنگام خرید ماشین ظرفشویی بین دو راهی قرار نگیرید و انتخاب برایتان آسانتر گردد.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ :

امروزه کمپانی های مختلفی در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می کنند که در میان آنها می توان به برند بوش و سامسونگ اشاره کرد که از سابقه ای درخشان برخوردارند و می توان روی آنها حساب کرد‌. ماشین های ظرفشویی یکی از محصولاتی است که هر دوی این کمپانی ها آن را طراحی می کنند به همین دلیل بسیاری از کاربران قبل از خرید ماشین ظرفشویی نمی دانند محصول کدام کمپانی را انتخاب کنند از این رو ما می خواهیم در این بررسی به مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ بپردازیم.

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ

در ابتدا لازم است که برای مقایسه ماشین ظرفشویی سامسونگ و بوش یک سری فاکتورها و ویژگی های ماشین ظرفشویی های طراحی شده توسط این دو برند را بررسی و تحلیل کنیم، این فاکتور و ویژگی ها به شرح زیر هستند :

ظرفشویی بوش

امکانات جانبی :

امکانات جانبی ماشین ظرفشویی ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر شرکتی با توجه به خلاقیت خود محصول خود را به یک سری امکانت جدید و متفاوت مجهز می سازد.

حال اگر بخواهیم با توجه به این موضوع دو برند ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که شرکت سامسونگ همواره علاقه‌مند به طراحی و ساخت محصولات جدید و پیشرفته است و در زمینه تولید محصولات معمولی فعالیتی ندارد به همین دلیل محصولات این برند از امکانات جانبی خاص و ویژه ای برخوردار هستند اما با این وجود نیز نمی توان قابلیتی را پیدا کرد که در یکی از ماشین ظرفشویی های سامسونگ وجود داشته باشد ولی در هیچ یک از محصولات برند بوش یافت نشود.

ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ از لحاظ امکانات جانبی

ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ از لحاظ امکانات جانبی

با توجه به این نکته می توان پی برد که ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ از لحاظ امکانات جانبی هم سطح هستند. اکنون اگر بخواهیم تعدادی از امکانات جانبی ای که در اکثر ماشین ظرفشویی ها وجود دارند را بیان کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 

ظرفشویی سامسونگ

 • صفحه کنترل لمسی
 • قفل کودک
 • شستشوی با بخار
 • سیستم خشک کن
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • سیستم ضد نشست آب
 • شستشوی با تاخیر
 • تنوع در برنامه های شستشو
 • محافظت از ظروف شیشه ای
 • برنامه جرم گیری دستگاه
 • نشانگر زمان باقی مانده فرایند شستشو
 • قفسه جداگانه قاشق و چنگال
 • قابلیت تنظیم قفسه ها
 • پایه نگهدارنده ی لیوان

 

ظرفیت ماشین ظرفشویی :

ظرفیت ماشین ظرفشویی ها نشان دهنده آن است که چند پارچه ظرف داخل آن ها جای می گیرد. ماشین ظرفشویی ها بر اساس ظرفیتشان به دسته های مختلف تقسیم می شوند. ماشین ظرفشویی های با ظرفیت کم برای خانواده های کم جمعیت مناسب هستند و ماشین ظرفشویی های با ظرفیت بالا برای خانواده های پر جمعیت مناسب خواهند بود.

شرکت های بوش و سامسونگ محصولات خود را برای همه ی افراد تولید می کنند

شرکت های بوش و سامسونگ محصولات خود را برای همه ی افراد تولید می کنند

از آنجا که شرکت های بوش و سامسونگ محصولات خود را برای همه ی افراد تولید می کنند از این رو خانواده های پر جمعیت و کم جمعیت را در نظر دارند به همین دلیل محصولاتی با ظرفیت متفاوت تولید کرده اند و تنوع ظرفیت در محصولاتشان به چشم می خورد از این رو می توان گفت که در این مورد بوش و سامسونگ عملکرد مشابهی داشته اند.

ظرفشویی ال جی

شستشوی بدون سر و صدا :

قطعا همه ی ما با ماشین ظرفشویی های پر سر و صدا مواجه شده ایم و میدانیم آلودگی صوتی این محصولات چقدر می تواند آزار دهنده باشد از این رو تمامی کاربران ماشین ظرفشویی دنبال محصولی بدون سر و صدا هستند، همین موضوع موجب شده است که طراحان ماشین ظرفشویی به کم کردن سر و صدای محصولشان توجه ویژه داشته باشند.

شرکتهای بوش و سامسونگ هر دو تا کنون توانسته اند ماشین ظرفشویی هایی تولید کنند که از کمترین میزان سر و صدا برخوردار باشند اما در حالت کلی ماشین ظرفشویی های بوش از ماشین ظرفشویی های سامسونگ کم سر و صدا تر هستند.

 

جنس مخزن داخلی ماشین ظرفشویی :

مخزن داخلی ماشین ظرفشویی ها از جنس های مختلفی تهیه می شود که متداولترین آنها فولاد ضد زنگ و پلاستیک هستند. مخازن فولادی طول عمر بالایی دارند و استحکامشان به نسبت مخازن چوبی بیشتر است علاوه بر این در مخازن فولادی می توان از آب با دمای بسیار بالا نیز استفاده کرد که این امکان در مخازن پلاستیکی وجود ندارد.

جنس مخزن داخلی ماشین ظرفشویی

جنس مخزن داخلی ماشین ظرفشویی

حال اگر بخواهیم ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ را با توجه به این فاکتور با یکدیگر مقایسه کنیم لازم است که بگوییم مخزن اکثر ماشین ظرفشویی های گران قیمت و برند از جنس فولاد ضد زنگ است به همین دلیل مخزن بیشتر محصولات شرکت بوش و سامسونگ فولادی است.
مزیت دیگری که مخزن های فولادی دارند این است که می توانند صدا را جذب کنند و از سر و صدای اضافی ماشین ظرفشویی جلوگیری کنند از این رو در تمامی ماشین ظرفشویی های بی صدا از مخزن فولادی استفاده می شود.

 

طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی :

همانطور که میدانید اکثر خانم ها روی زیبایی حساس هستند به همین دلیل اهمیت ویژه ای به ظاهر محصولات می دهند از این رو یکی از فاکتور هایی که حتما باید در رابطه با مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ به آن بپردازیم ظاهر ماشین ظرفشویی ها است.

ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ هر دو از ظاهر زیبا و طراحی مدرن برخوردار هستند که موجب زیبایی دیزاین آشپزخانه‌یتان می گردد اما اگر بخواهیم صادقانه‌تر در رابطه با ظاهر ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ صحبت کنیم لازم است که اشاره کنیم

طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی

طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی

که ماشین ظرفشویی های سامسونگ از این لحاظ مقداری از ماشین ظرفشویی های بوش برتر هستند البته این برتری کمتر به چشم می خورد چرا که تفاوت ظاهری محصولات این دو برند بسیار زیاد نیست ولی در حالت کلی می توان گفت که طراحی بدنه و جایگذاری و محل قرارگیری دکمه ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ هوشمندانه تر و خلاقانه تر انتخاب شده است.

 

مصرف انرژی و آب :

همه ی افراد دنبال محصولاتی کم مصرف هستند تا هزینه ی زیادی بابت صرف انرژی پرداخت نکنند از این رو دغدغه تمامی تولید کنندگان ماشین ظرفشویی آن است که آب و انرژی مصرفی محصول خود را به حداقل برسانند.

بوش و سامسونگ نیز همانند همه ی طراحان ماشین ظرفشویی در تلاش اند که ماشین ظرفشویی هایی با کمترین مصرف انرژی تولید کنند و تا کنون در این رابطه همانند یکدیگر عمل کرده اند و هیچ کدام از دیگری جلو نزده اند اما به طور کلی می توان گفت ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ از نظر مصرف آب و انرژی بسیار کم مصرف هستند.

 

دوام و ماندگاری :

قطعا شما نیز همانند هر شخص دیگری دوست دارید ماشین ظرفشویی ای با بیشترین دوام و ماندگاری داشته باشید از این رو طول عمر محصولات یک فاکتور بسیار مهم در سنجش و مقایسه محصولات است.

ماشین ظرفشویی های بوش و سامسونگ هر دو با دوام و محکم هستند اما سابقه ی درخشان شرکت بوش موجب شده است که کاربران در رابطه با ماندگاری و طول عمر ماشین ظرفشویی ها به این برند بیشتر اعتماد کنند. البته ماشین ظرفشویی های سامسونگ نیز طول عمر زیادی دارند و محصولات این شرکت معمولا طول عمرشان به ۸ تا ۱۰ سال خواهد رسید.

 

قیمت :

نکته آخری که باید به آن بپردازیم مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از لحاظ قیمت است. معمولا کاربران قبل از خرید اولین چیزی که به آن توجه دارند مقدار بودجه ای است که برای خرید اختصاص داده اند از این رو فاکتور قیمت از اهمیت بالایی برخوردار است.
در رابطه با قیمت ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ باید گفت که محصولات طراحی شده توسط شرکت بوش به دلیل تکنولوژی های مدرن و به روزی که دارند از قیمت بالاتری نسبت به برند سامسونگ برخوردار هستند البته لازم است که اشاره کنیم که این اختلاف قیمت در اکثر موارد به دلیل طولانی تر بودن طول عمر دستگاه و خارق العاده بودن عملکرد آن است.

مقایسه ماشین ظرفشویی سامسونگ و بوش

مقایسه ماشین ظرفشویی سامسونگ و بوش

با توجه به این موضوع می توان گفت که معمولا ماشین ظرفشویی های سامسونگ از قیمت مناسبتری برخوردار هستند و اگر میزان بودجه ای که برای خرید ماشین ظرفشویی در نظر دارید کم است می توانید از این شرکت خرید کنید اما اگر به قیمت محصول توجه نمی کنید و بیشتر دنبال محصولی با کیفیت بالا، عملکرد عالی و طول عمر بالا هستید بهتر است که ماشین ظرفشویی های بوش را خریداری کنید.

 

سخن پایانی :

ما در این مطلب سعی کردیم تمامی فاکتور های مقایسه ماشین ظرفشویی سامسونگ و بوش را بسنجیم و در رابطه با آنها مطالبی را ارایه دهیم. امید است که توانسته باشیم با بیان این مطلب کمک ناچیزی به شما بکنیم و به دانسته های شما اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *