بلاگ, مقالات ماشین ظرفشویی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

ماشین ظرفشویی یکی از ضروری ترین لوازم منزل است که امروزه می توان آن را در اکثر آشپزخانه‌ ها یافت. استفاده از این محصول موجب صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود چرا که شما با استفاده از ماشین ظرفشویی می توانید زمانی که برای شستن دستی ظروف صرف می کنید را به کار دیگری اختصاص دهید. علاوه بر این ماشین ظرفشویی آب کمتری مصرف می کند و موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می گردد.

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

این محصول شگفت انگیز یکی از محبوبترین لوازم آشپزخانه است که هر بانویی اشتیاق داشتن آن را دارد از این رو انتخاب و خرید یک ماشین ظرفشویی مناسب امری بسیار مهم است‌. امروزه تولید کننده‌های ماشین های ظرفشویی رو به افزایش هستند به همین دلیل انتخاب در بین این همه محصول متنوع مقداری دشوار است از این رو ما قصد داریم در این مطلب دو تا از بهترین کمپانی های طراح ماشین ظرفشویی را با یکدیگر مقایسه کنیم پس با ما همراه باشید تا به مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی بپردازیم.

مطالب مرتبط: تفاوت ماشین ظرفشویی دوو و پاکشوما

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی :

قطعا شما نیز مانند هر شخص دیگری اسم این دو برند را شنیده اید و حداقل برای یک بار که شده از آنها خرید کرده اید، این دو برند جزو برندهای سرشناس تولید کننده ی لوازم خانگی هستند که سالها ست در این زمینه فعالیت می کنند و توانسته اند طرفداران بیشماری جذب کنند.

یکی از لوازمی که این دو برند تولید می کنند و موضوع بحث ما نیز هست ماشین ظرفشویی است، این دو کمپانی تا کنون انواع مختلفی از ماشین های ظرفشویی را طراحی کرده و در بازار عرضه کرده اند که ما در این مطلب قصد مقایسه آنها با یکدیگر را داریم.

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی و بوش کار تقریبا دشواری است چرا که هر دوی این برند ها تا کنون در زمینه طراحی ماشین ظرفشویی موفق عمل کرده اند اما با این وجود نیز لازم است به یک سری نکات در رابطه با این دو برند اشاره کنیم، این نکات به شرح زیر هستند:

 

برند ال جی :

کمپانی ال جی در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است و در زمینه های مختلف همچون لوازم الکترونیکی مصرفی، لوازم خانگی، سخت افزار و رایانه فعالیت می کند و تا کنون محبوبیت بسیاری در بین کاربران پیدا کرده است. این کمپانی دارای چهار بخش اصلی تجاری است که شامل سرگرمی های خانگی، ارتباطات سیار، لوازم خانگی و بخش تولید تجهیزات سرمایشی و قطعات خودرو می باشند.

ماشین ظرفشویی برند ال جی

ماشین ظرفشویی برند ال جی

فعالیت این کمپانی در زمینه تولید ماشین ظرفشویی مربوط بخش تجاری لوازم خانگی آن است.

 

برند بوش :

اولین کارخانه بوش در سال ۱۹۰۱ تاسیس شده است و به فعالیت های خود تا کنون ادامه داده است به طوری که توانسته به یکی از سه برند برتر تولید کننده لوازم خانگی تبدیل شود. لازم است که اشاره کنیم کمپانی اصلی بوش در شهر اشتوتگارت در کشور آلمان فعالیت می کند و تعداد زیادی از لوازم این برند در آن کمپانی تولید می شوند

ماشین ظرفشویی برند بوش

ماشین ظرفشویی برند بوش

اما ماشین لباسشویی ها و ماشین ظرفشویی بوش در یکی دیگر از کمپانی های بوش که در کشور ترکیه واقع شده است تولید می شوند و به دست کاربران می رسند تا از آنان استفاده کنند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ نوع دستگاه :

ماشین ظرفشویی ها داری سه نوع مختلف توکار، ایستاده و رومیزی هستند که بر اساس محل قرارگیری ماشین ظرفشویی تعیین می شوند، ماشین ظرفشویی های ایستاده معمولا مخزن بزرگی دارند و روی کف اشپزخانه قرار می گیرند اما ماشین ظرفشویی های رومیزی معمولا کوچک بوده و ظرفیت آنچنانی ندارند و روی کابینت ها جای داده می شوند.

در کنار اینها ماشین ظرفشویی های توکار قرار دارند که نه چندان بزرگ هستند و نه چندان کوچک، این ماشین ظرفشویی ها از ماشین ظرفشویی های ایستاده کوچکتر بوده و داخل کابینت ها قرار داده می شوند.

حال اگر بخواهیم ماشین ظرفشویی بوش و ال جی را از لحاظ تنوع در نوع ماشین ظرفشویی با یکدیگر مقایسه کنیم لازم است اشاره کنیم هر دوی این برندها تمامی این سه نوع ماشین ظرفشویی را تولید می کنند و برای هر نوع از آنها دارای تنوع محصول بیشماری هستند پس میتوان گفت از این لحاظ تقریبا هم سطح بوده و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ میزان مصرف آب :

در این روزهای بحرانی که کل جهان با مشکل کم آبی مواجه است مهمترین نکته که همه ی افراد باید به آن توجه داشته باشند صرفه‌ جویی در مصرف آب است از این رو طراحان ماشین ظرفشویی در تلاش هستند که محصولاتی طراحی کنند که کمترین میزان آب را مصرف کنند.

برندهای بوش و ال جی نیز همانند سایر کمپانی های تولید کننده‌ ی ماشین ظرفشویی به عنوان برندهای سرشناس و معتبر در این زمینه تلاش می کنند که ماشین ظرفشویی هایی تولید کنند که حداقل میزان مصرف آب را داشته باشند، به همین دلیل می توان گفت که ماشین ظرفشویی های تولید شده توسط این دو کمپانی به یک میزان آب مصرف می کنند و میزان آب مصرفی شان حداقل میزان آب لازم است.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ شستشو بدون صدا :

اکثر لوازم برقی بعد از روشن شدن و شروع به کار کردن صداهای ناهنجار تولید می کنند، ماشین های ظرفشویی نیز همانند هر لوازم برقی دیگری دارای صداهای گوش خراشی هستند از این رو مهمترین نکته در رابطه با ماشین ظرفشویی بدون صدا بودن در حین شستشو است که حتما باید به آن توجه کرد.

نکته ی جالبی که در رابطه با صدای ماشین ظرفشویی وجود دارد این است که اگر در ماشین ظرفشویی از لوله های فولادی ضد زنگ استفاده شود میزان صدا به حداقل می رسد چرا که لوله های فولادی قابلیت جذب و کم کردن صدا را دارند.

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ شستشو بدون صدا

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ شستشو بدون صدا

در رابطه با این فاکتور نیز لازم است اشاره کنیم که تا کنون برند های بوش و ال جی هر دو توانسته اند که ماشین ظرفشویی های بدون صدا طراحی کنند، این ماشین ظرفشویی ها آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند و شما هنگام استفاده از آنها کلافه نخواهید شد.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ قابلیت و فناوری‌های پیشرفته :

امروزه با پیشرفت علم هر روز تکنولوژی های جدید و پیشرفته تری خلق می شوند و همین موضوع باعث تنوع در مدل های لوازم خانگی می شود، ماشین ظرفشویی ها نیز با توجه به قابلیت ها و فناوری هایی که دارند به مدل های گوناگونی دسته بندی می شوند اما از لحاظ قابلیت و فناوری ها می توان گفت هر دو برند ال جی و بوش به قابلیت ها و برنامه های هوشمند مجهز هستند و همانند هم عمل می کنند به جز دو مورد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

چرخه و گزینه‌های شستشو :

ماشین ظرفشویی های بوش و ال جی هر دو به برنامه های شستشوی خودکار، شستشوی سریع، شستشوی مراقبتی از ظروف شیشه‌ای و . . . مجهز هستند ولی تفاوتی که در این دو محصول وجود دارد این است که ماشین ظرفشویی های ال جی حداکثر دارای ۹ چرخه شستشو هستند و ۸ گزینه برای شستشو دارند.

اما ماشین ظرفشویی های بوش حداکثر ۷ چرخه شستشو و ۷ گزینه شستشو دارند همچنین برند ال جی از بخار آب برای از بین بردن لکه ها استفاده می کند این در حالی است که برند بوش از گرم کردن آب بخار تولید می کند.

ماشین ظرفشویی های ال جی با استفاده از بخار آب پمپ شده می توانند هر نوع لکه ای را قبل از شروع چرخه شستشو از بین ببرند اما ماشین ظرفشویی های بوش آب را به میزان بالایی گرم می کنند تا بتواند کثیفی ظروف را از بین ببرند که این موضوع زمینه شستشوی راحتتر و منظمتر را فراهم می کند اما کیفیت آن به نسبت شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی ال جی مقداری پایینتر است.

 

نرم کننده ی آب :

شستن ظرف ها با آب سخت موجب می شود که روی ظروف کریستالی لکه به وجود بیاید، ماشین ظرفشویی های بوش به جای استفاده از سیستم نرم کننده ی آب از سیستم پیشرفته ای به نام سیستم پیشرفته بوش سری ۳۰۰ استفاده می کنند که به مراتب بهتر از سیستم نرم کننده ی آب است و جلوی به وجود آمدن لکه روی لیوان ها و ظروف شما را می گیرد‌.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی از لحاظ کیفیت :

از لحاظ کیفیت می توان گفت که ماشین ظرفشویی های بوش و ال جی هر دو در یک سطح بوده و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما لازم است که اشاره کنیم برند بوش به نسبت برند ال جی با سابقه تر بوده و تا کنون توانسته دوام و کیفیت خود را به کاربرانش ثابت کند

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

به همین دلیل مورد اعتماد ترین ماشین ظرفشویی موجود در بازار ماشین ظرفشویی بوش است اما با این وجود هم نمی توان گفت برند بوش از برند ال جی بهتر است چرا که کمپانی ال جی نیز نهایت تلاش خود را برای توسعه محصولاتش انجام داده و توانسته باکیفیت ترین ماشین ظرفشویی ها را تولید کند و یکی از بهترین کمپانی های تولید کننده ی ماشین ظرفشویی است.

 

جمع بندی نهایی :

ما در این مطلب سعی کردیم به مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی بپردازیم تا به شما در انتخاب بین این دو برند کمک کنیم اما آنچه در پایان لازم است به آن اشاره کنیم این است که برند ال جی و برند بوش هر دو جزو بهترین تولید کننده های ماشین ظرفشویی هستند و تفاوت چندانی بین محصولات این دو کمپانی وجود ندارد از این رو شما می توانید با خیالی آسوده از هر کدام از این دو برند خرید کنید و از کیفیت و عملکرد فوق العاده ی محصول خریداری شده‌ خود مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *