بلاگ, مقالات ماشین ظرفشویی

تفاوت ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و رومیزی

ماشین ظرفشویی یکی از نیازمندی های هر آشپزخانه است که با استفاده از آن دیگر نیازی به شستشوی دستی ظرفها نیست. این محصول فوق العاده ظرف‌ ها را شستشو داده و لکه‌های چربی و کثیفی را از روی ظروف پاک میکند به همین دلیل این محصول می تواند در انجام کارهای روزانه‌یتان به شما کمک کند و باری از روی دوشتان بردارد.

اما لازم است که اشاره کنیم ماشین ظرفشویی انواع مختلفی دارد که ما در این مطلب می خواهیم به دو نوع ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده و تفاوت آنها اشاره کنیم پس اگر می خواهید فرق ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده را بدانید و با کاربرد هر یک آشنا شوید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی ایستاده :

ماشین ظرفشویی‌های ایستاده پرطرفدارترین نوع ماشین ظرفشویی هستند به طوری که اکثر کاربرانی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند این نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب می کنند. به این نوع ماشین ظرفشویی ماشین ظرفشویی مبله نیز گفته میشود.

کاربرد اصلی این ماشین ظرفشویی تمیز کردن و گندزدایی ظروف از هر گونه لکه و کثیفی است. ماشین ظرفشویی های ایستاده به صورت ایستاده روی کف آشپزخانه قرار میگیرند و حجم قابل توجهی از فضا را اشغال میکنند

ماشین ظرفشویی‌های ایستاده پرطرفدارترین نوع ماشین ظرفشویی هستند

ماشین ظرفشویی‌های ایستاده پرطرفدارترین نوع ماشین ظرفشویی هستند

اما با این وجود نیز استفاده از آنها در بین مردم بسیار رواج دارد و روز به روز نیز به تعداد استفاده کنندگان آنها افزوده میشود از این رو میتوان گفت که ماشین ظرفشویی های ایستاده در برابر سایر ماشین ظرفشویی ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

 

ماشین ظرفشویی رومیزی :

ماشین ظرفشویی های رومیزی نوعی دیگر از ماشین ظرفشویی بوده که حجم بسیار کمی را اشغال می کنند و روی کابینت قرار می گیرند.

کم حجم بودن این ماشین ظرفشویی ها موجب میشود که وزن کمی نیز داشته باشند و به راحتی جا به جا شوند از این رو از جمله ویژگی ‌های مثبت این محصول میتوان به قابل حمل بودن آن اشاره کرد البته کوچک بودن این ماشین ظرفشویی تاثیر زیادی روی کارایی آن ندارد

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی های رومیزی نوعی دیگر از ماشین ظرفشویی بوده که حجم بسیار کمی را اشغال می کنند

و با این وجود نیز این محصول فوق العاده باز میتواند ظرف ها را به بهترین نوع ممکن شستشو دهد و کوچکترین لکه‌ای بر روی ظروف به جا نگذارد. معمولا از این نوع ماشین ظرفشویی در آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک استفاده میشود.

 

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی :

این دو نوع ماشین ظرفشویی دو نوع اصلی ماشین ظرفشویی هستند و هر کدام نیز طرفداران مخصوص به خود را دارند اما با این وجود نیز تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند از این رو ما لازم می دانیم که به برخی از فرق های ماشین ظرفشویی ایستاده با ماشین ظرفشویی رومیزی اشاره کنیم.

از جمله تفاوت‌های اساسی ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اندازه و ظرفیت ماشین ظرفشویی :

ماشین ظرفشویی های ایستاده دارای ظرفیت و گنجایش بیشتری برای چینش ظروف هستند به طوری که ظرفیت آنها حدود سه، چهار برابر ماشین ظرفشویی‌ های رومیزی است. از این رو استفاده از ماشین ظرفشویی رومیزی برای خانواده های کم جمعیت مناسب تر است و خانواده‌های پرجمعیت بهتر است ماشین ظرفشویی های ایستاده را خریداری کنند.

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی

البته ظرفیت بالای ماشین ظرفشویی ایستاده گاه به عنوان ویژگی بدی تلقی می شود چرا که با تعداد زیادی از ظروف پر میشود گاه ممکن است ظروف شما کمتر از ظرفیت ماشین ظرفشویی تان باشند به همین دلیل امکان دارد پر کردن این ماشین ظرفشویی ها چند ساعتی به طول انجامد اما ماشین ظرفشویی های رومیزی بسیار دم دست بوده و در کمترین زمان ممکن پر میشوند.

 

محل قرار گیری ماشین ظرفشویی:

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم ماشین ظرفشویی های ایستاده روی کف آشپزخانه قرار می گیرند این در حالی است که ماشین ظرفشویی های رومیزی را میتوان به راحتی بر روی کابینت جای داد. تفاوت در محل قرارگیری ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده وابسته به اندازه این دو محصول است.

از آنجایی که ابعاد و اندازه ماشین ظرفشویی های ایستاده بزرگ است پس نیاز به جای بزرگتری دارند و نمی توان آنها را در محل کوچکی همچون بالای کابینت قرار داد.

 

سرعت شستن ظروف :

همانطور که اشاره کردیم ماشین ظرفشویی های ایستاده ظرفیت و گنجایش ظروف بسیاری را دارند از این رو طبیعی است اگر از مخزن بزرگتری نیز برخوردار باشند.

داشتن مخزن بزرگ موجب میشود که کار این ماشین ها سخت تر گردد و سرعت آنها نیز پایین بیاید از این رو از لحاظ سرعت می توان گفت که ماشین ظرفشویی های رومیزی به نسبت ماشین ظرفشویی های ایستاده بسیار پرسرعت تر بوده و در مدت زمان کمتری ظروف ما را شستشو میدهند.

 

یکی از تفاوت های ماشین ظرفشویی مبله و رومیزی مصرف انرژی:

از آنجایی که ماشین ظرفشویی های ایستاده تعداد بیشتری از ظروف را در یک بار استفاده شستشو میدهند بدیهی است که مقدار مصرف انرژی آنها نیز بیشتر باشد. از این رو می توان گفت که ماشین ظرفشویی های رومیزی از لحاظ مصرف انرژی کم مصرف تر بوده و با استفاده از آنها می توان در مصرف انرژی نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی کرد.

ظرفشویی بوش

تفاوت قیمت در ماشین های ظرفشویی:

ابعاد، ظرفیت و محبوبیت ماشین ظرفشویی های ایستاده موجب شده است که در بین انواع ماشین ظرفشویی ها بیشترین قیمت را داشته باشد البته قیمت بالای این محصول با عملکرد و کارآیی آن رابطه مستقیم دارد و میتوان گفت که قیمت بالای این محصول به دلیل کیفیت بالای آن است.

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی

تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی

در مقابل ماشین ظرفشویی های ایستاده، ماشین ظرفشویی های رومیزی قیمت بسیار مناسبی دارند و با صرف کمترین هزینه میتوان آنها را خریداری کرد.

 

ایجاد صدا در حین شستشوی ظروف :

ماشین ظرفشویی های ایستاده با وجود تمام قابلیت ها و فناوری های پیشرفته ای که دارند کماکان از صدای بلندی در عین شستشوی ظروف برخوردار هستند این صدا در ماشین ظرفشویی های رومیزی به نسبت کمتر بوده و می توان گفت که ماشین ظرفشویی های رومیزی در زمان شستشوی ظروف کمترین میزان صدا را تولید می کنند.

ظرفشویی سامسونگ

دیگر تفاوت ماشین ظرفشویی مبله و رومیزی قابلیت ها و فناوری‌ ها:

 

بزرگ بودن و ابعاد قابل ملاحظه ماشین ظرفشویی ایستاده موجب شده که دست طراحان این محصول در قرار دادن فناوری های پیشرفته و گوناگون داخل این محصول باز باشد به همین دلیل ماشین ظرفشویی های ایستاده به اکثر فناوری های جدید روز دنیا مجهز هستند.

در مقابل ماشین ظرفشویی های رومیزی از فناوری های بسیار کمی برخوردار هستند برای مثال میتوان اشاره کرد که تنها تعداد انگشت شماری از ماشین ظرفشویی های رومیزی دارای قابلیت و فناوری خشک کن هستند و اکثر ماشین ظرفشویی های رومیزی این فناوری ندارند.

 

کارکرد و میزان تمیزی ظروف :

در حالت کلی می توان گفت که ماشین ظرفشویی های ایستاده و رومیزی تفاوت چندانی در کارکردشان با یکدیگر ندارند و میزان تمیزی ظروف شسته شده با هر دوی آنها در یک حد است اما اکثر کاربران معتقد اند که به دلیل مجهز بودن ماشین ظرفشویی های ایستاده به امکاناتی همچون لکه بری و خشک کن این نوع ماشین ظرفشویی ها می توانند ظروف تمیز تری را به ما تحویل دهند.

ظرفشویی ال جی

تنوع در برنامه های شستشوی ظروف :

ماشین ظرفشویی های ایستاده از برنامه‌ های متعددی برای شستشوی ظروف برخوردار هستند که تعداد این برنامه‌ها به مراتب از تعداد برنامه‌ های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی های رومیزی بیشتر است. از این رو می توان گفت که استفاده از ماشین ظرفشویی های ایستاده می تواند مفیدتر واقع شود چرا که تنوع در برنامه‌ های شستشو می تواند تنوع در شستشوی انواع لکه‌های چربی و کثیفی را به دنبال داشته باشد.

 

ماشین ظرفشویی ایستاده بهتر است یا ماشین ظرفشویی رومیزی؟

ما تا اینجای مطلب به تمامی تفاوت های ماشین ظرفشویی ایستاده و رومیزی با یکدیگر اشاره کردیم حال از شما می توانید با توجه به سلیقه‌ی خود یکی از این دو نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید البته قبل برای انتخاب میتوانید به نکات ذکر شده در زیر نیز اشاره کنید.

 

تعداد اعضای خانواده :

تعداد اعضای خانواده می تواند تاثیر مستقیم بر روی انتخاب ماشین ظرفشویی داشته باشد به نوعی که اگر خانواده ی کم جمعیتی دارید و تعداد مهمانان شما کم است گزینه مناسب برای شما ماشین ظرفشویی رومیزی است چرا که این محصول با ظرفیت کم و مخزن کوچکی که دارد مخصوص خانواده‌های کم جمعیت طراحی شده است اما اگر خانواده‌ی پر جمعیتی دارید ما خرید ماشین ظرفشویی ایستاده را به شما پیشنهاد میکنیم.

ماشین ظرفشویی ایستاده بهتر است یا ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی ایستاده بهتر است یا ماشین ظرفشویی رومیزی

ابعاد آشپزخانه :

نکته بعدی در انتخاب ماشین ظرفشویی می تواند ابعاد آشپزخانه باشد؛ در آشپزخانه های کوچک اکثرا از ماشین ظرفشویی های رومیزی استفاده می کنند که حجم زیادی از فضا را اشغال نمی کنند و تنها بخش کوچکی از آشپزخانه را به خود اختصاص می دهند. ولی اگر آشپزخانه ی بزرگی دارید به شما پیشنهاد می کنیم که فرصت استفاده از ماشین ظرفشویی ایستاده را از دست ندهید.

 

هزینه‌ ای که میخواهید صرف خرید ماشین ظرفشویی کنید :

اگر می خواهید برای خرید ماشین ظرفشویی هزینه ی زیادی بپردازید می توانید ماشین ظرفشویی های ایستاده را خریداری کنید که از رنج قیمت بالایی برخوردار هستند اما اگر میزان بودجه ی شما کم است بهتر است ماشین ظرفشویی رومیزی را خریداری کنید که از قیمت مناسب تری برخوردار است.

 

سخن پایانی :

در نهایت لازم است که اشاره کنیم هدف ما از ارائه‌ی این مطالب این بود که شما به طور کامل با تفاوت ماشین ظرفشویی ایستاده و رومیزی آشنا شوید حال امیدواریم که توانسته باشیم مطالب مفیدی را برای شما به اشتراک بگذاریم و در رسیدن به هدفمان موفق بوده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *