بلاگ, مقالات تلویزیون

چگونه طول عمر مفید تلویزیون را افزایش دهیم؟

نحوه نگهداری تلویزیون

تمام وسایلی که برای ما مفید هستند و زندگی ما را راحت تر می کنند، نیاز به مراقبت و استفاده مناسب دارند. در مورد وسایل برقی و مخصوصا حساس چطور؟ این دایره شامل تلویزیون نیز می شود و به دلیل ظرافت بیش از حد آن نیاز به نگهداری بیشتری دارد. با توجه به این که هرگونه ضربه یا خراش باعث کاهش کیفیت دستگاه می شود و دید مخاطب را نسبت به تصویر نامشخص می کند.

در این روزگار، یادگیری نحوه نگهداری تلویزیون و مهمتر از آن، افزایش عمر مفید آن برای شما بسیار مفید خواهد بود. لطفا تا پایان مقاله با مرکز سنترکالا همراه باشید زیرا می خواهیم برای شما توضیح دهیم که چگونه عمر مفید تلویزیون را افزایش دهید.

از آنجایی که هزینه لوازم برقی به طور چشمگیری افزایش یافته است، خرید تلویزیون جدید مستلزم صرفه جویی ماه ها حقوق است. در عوض، رعایت توصیه های مبتنی بر دستورالعمل های ارائه شده توسط متخصصان در این زمینه، زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون را طولانی تر می کند و کیفیت تصویر را بهبود می بخشد.

نحوه نگهداری تلویزیون

نحوه نگهداری تلویزیون

این همان نقطه ای است که توصیه می شود برای آنچه دارید سپاسگزار باشید. دیگران آنها را نادیده می گیرند،  برای اینکه شما از بایدها و نبایدهای مراقبت از این وسیله ظریف در فعالیت های روزمره خود استفاده کنید، در این مقاله آن ها را برای شما شرح می دهیم.

 

آیا نگهداری تلویزیون تمیز کردن تنها کافی است؟

برخی از افراد معتقدند که اگر تلویزیون را تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارند و هر روز صبح آن را پاک کنند، کارشان تمام شده است و تلویزیون برای سال‌های آینده مانند یک ساعت برای آنها کار کند.

تمیز کردن گرد و غبار یک اصل مهم است که از تداخل در عملکرد تلویزیون جلوگیری می کند، اما کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر آن انجام دهید. علاوه بر گردگیری روتین، باید به جزئیاتی مانند تنظیمات اصولی و صحیح دستگاه و تلویزیون نیز توجه کرد. حتی پارچه تمیزکننده ای که استفاده می کنید نیز روی این روش تاثیر دارد.

 

“عمر مفید تلویزیون” به چه معناست؟

شاید این روزها عبارت “چگونه عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهیم” یا “راه هایی برای افزایش عمر تلویزیون خود” را به دفعات زیاد می شنوید، اما ممکن است به طور کامل معنی آن عبارت را درک نکنید.

آیا به این موضوع هم فکر کرده اید که اگر عمر مفید دستگاهی تمام شده باشد باید دور ریخته شود؟ شما تنها کسی نیستید که معنی این عبارت را نمی فهمید، پس نگران نباشید. در واقع، عمر مفید تلویزیون مدت زمانی است که طول می کشد تا روشنایی و کیفیت آن کاهش یابد.

"عمر مفید تلویزیون" به چه معناست؟

“عمر مفید تلویزیون” به چه معناست؟

این نشان می دهد که پس از مدتی تلویزیون شما روشن نمی شود. در عوض، فقط روشنایی کاهش می یابد. برای هر دستگاه عمری تعریف شده است و در صورت استفاده نادرست از آن زودتر به پایان عمر مفید خود می رسد. لازم به ذکر است که امروزه به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، تلویزیون ها به گونه ای ساخته می شوند که حتی پس از پایان عمر مفید، عملکرد آنها همچنان خوب و قابل قبول است.

ارتباط بین محل قرارگیری تلویزیون و طول عمر مفید آن

همه ما می خواهیم بلافاصله پس از خرید یک مکان مناسب برای تلویزیون خود انتخاب کنیم. مکانی که بتوان دستگاه را از هر زاویه ای دید، بدون شک بهترین انتخاب است. تنها چیزی که اکثر خانم ها اولویت دارند همین نکته خاص است. اگرچه درست است که طراحی داخلی بسیار مهم است، اما نباید تأثیر دما بر تماشای تلویزیون را نادیده بگیریم.

اگر متوجه شدید مکانی که قصد دارید تلویزیون را در آن قرار دهید نزدیک به پنجره یا در است، از انجام این کار خودداری کنید زیرا در بهار و تابستان گرما مستقیماً به صفحه تلویزیون برخورد می کند و در زمستان بادهای سرد از طریق تلویزیون وارد می شود. تغییرات ناگهانی دما باعث از بین رفتن اجزای داخلی دستگاه می شود.

 

اگرچه تلویزیون فوراً آسیب نمی بیند، اما اثرات آن به مرور زمان آشکار می شود. در نتیجه مکانی که برای تلویزیون انتخاب می کنید باید ثابت و متعادل باشد، به دور از گرما و سرمای شدید و نور مستقیم خورشید باشد و منطقه شلوغی نباشد. زیرا هر چیزی ممکن است در هر زمان به آن ضربه بزند، به خصوص اگر کودک خردسالی در آن حضور داشته باشد.

آیا تلویزیون نیاز به استراحت دارد؟

به گفته کارشناسان لوازم برقی، هر وسیله ای که از برق استفاده می کند، یک دوره استراحت و خنک شدن در لازم دارد. این استراحت به این معنی است که هر وسیله الکتریکی پس از ۳ تا ۴ ساعت استفاده مداوم داغتر می شود.

قرار دادن دست روی پشت دستگاه نیز سطح گرمایش را آشکار می کند. با خاموش کردن تلویزیون دمای آن با هوای اطراف متعادل می شود. دوره خاموشی تلویزیون معمولاً ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. این جزئیات کوچک می تواند تفاوت بزرگی در افزایش عمر مفید تلویزیون ایجاد کند.

بهترین راه برای تمیز کردن تلویزیون برای افزایش عمر آن

برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش و سایر اجزای تلویزیون، باید گرد و غبار را کاملاً تمیز کرد. اولین قدم در انجام یک نظافت اولیه، انتخاب پارچه مناسب برای هر قسمت از تلویزیون است که باید تمیز شود.

از پارچه های نرم، مانند نمونه های کوچکی که معمولاً با خود تلویزیون در کارتن بسته بندی می شوند، برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کنید. زیرا صفحه نمایش توسط فیبرهای آنها خراشیده نمی شود. برای تمیز کردن قاب و پایه های تلویزیون، از یک پارچه میکروفیبر که کمی مرطوب شده است استفاده کنید.

هرگز، آب یا شیشه پاک کن را روی صفحه نمایش نپاشید. زیرا کیفیت تصویر نمایش داده شده در نتیجه کاهش می یابد. علاوه بر این، مراقب باشید به هیچ وجه به تلویزیون ضربه نزنید زیرا صفحه نمایش به شدت به ضربه حساس است. جواهرات دارای نقاط بیرون زده را از صفحه نمایش دور نگه دارید.

بهترین راه برای تمیز کردن تلویزیون برای افزایش عمر آن

بهترین راه برای تمیز کردن تلویزیون برای افزایش عمر آن

علاوه بر این، از لمس یا فشار دادن صفحه نمایش خودداری کنید. برای پاک کردن گرد و غبار از درزهای پشت تلویزیون، از لوله جاروبرقی استفاده کنید، اما مراقب باشید لوله را از صفحه نمایش دور نگه دارید.

 

با استفاده از محافظ برق، عمر مفید تلویزیون چقدر بیشتر می شود؟

نوسانات برق که به صورت افزایش و کاهش ولتاژ ظاهر می شود، برای وسایل برقی بسیار خطرناک است، زیرا در بهترین حالت ممکن است صفحه نمایش را سیاه کند، همچنین ممکن است باعث شود دستگاه بسوزد و کلاً کار نکند. استفاده از محافظ برای جلوگیری از مسائلی مانند اتصالات برق بسیار کارآمد است.

علاوه بر این، مطمئن شوید که هیچ گونه اتصال یا مشکلی در سیم کشی و سیستم برق ساختمان شما وجود ندارد، با بررسی منظم آنها. برای صرفه جویی در هزینه و کاهش مصرف برق، اگر مدتی است از آنها استفاده نکرده اید، می توانید تلویزیون و سایر وسایل برقی خود را از برق بکشید.

از آنجایی که برخی از اجزای آنها حتی زمانی که دستگاه در حالت آماده به کار است دائماً کار می کنند، این مشکل باعث استهلاک دستگاه می شود. توجه داشته باشید که سه راهی های برقی ممنوع هستند و می توانند باعث آتش سوزی و گرما شوند.

بنابراین هنگام رعد و برق از استفاده از تلویزیون خودداری کنید. و از دست زدن به تلویزیون یا آنتن آن خودداری کنید زیرا ممکن است در اثر رعد و برق یا طوفان بسوزد.

 

برای افزایش عمر مفید تلویزیون از تعمیرکار مربوطه کمک بگیرید.

سعی نکنید هیچ مشکل فنی تلویزیون خود را به تنهایی برطرف کنید. از آنجایی که شما نه تنها جان و امنیت خود را به خطر می اندازید، بلکه مشکل را بدتر می کنید. بهترین اقدام این است که دستگاه خود را نزد یک تعمیرکار مجرب ببرید و از او بخواهید که هر گونه مشکل را تشخیص دهد. 

در شرایط غیرعادی مانند ضربه محکم به تلویزیون، ورود جسم خارجی به داخل یا دود خروجی از بدنه، تلویزیون را باید فوراً از دو شاخه برق جدا کرده و به تعمیرگاه تخصصی ببرید.

نتیجه

در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه عمر مفید تلویزیون را افزایش دهید. توضیحاتی داده ایم و همچنین راهکارهایی برای افزایش عمر مفید تلویزیون به شما ارائه کرده ایم. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *