بلاگ, مقالات ماشین ظرفشویی

معرفی انواع مدل ماشین ظرفشویی و مزایا و معایب آنها

معرفی انواع مدل ماشین ظرفشویی و مزایا و معایب آنها

ماشین های ظرفشویی در اندازه ها، مدل ها و گزینه های مختلفی تولید می شوند و می توان از آنها برای ضدعفونی و تمیز کردن ظروف از هر نوع آلودگی استفاده کرد. در خانواده های ایرانی امروزی استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار افزایش یافته است. علاوه بر این، استفاده کننده گان آن هر روز در حال گسترش است.

در زیر می‌توانید معرفی مختصری از هر مدل ماشین ظرفشویی را به همراه اطلاعاتی در مورد مزایا و معایب آن بخوانید. بهتر است قبل از خرید یا تعویض ماشین ظرفشویی، مقاله زیر را بخوانید تا به شما کمک کند بهترین تصمیم را بگیرید. بیایید ببینیم که ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله چه تفاوتی با ماشین ظرفشویی رومیزی دارد. بنابراین تا پایان مقاله با سنتر کالا همراه باشید.

 

خوب، بهتر است با این موضوع شروع کنیم که چند مدل ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد:

ماشین ظرفشویی تا کنون در سه مدل مختلف ساخته شده و برای خرید مشتریان در دسترس است.

  • ماشین ظرفشویی توکار
  • ماشین ظرفشویی رومیزی
  • ماشین ظرفشویی که یا مبله 

 

مزایا و معایب انواع ماشین ظرفشویی

مزایا و معایب انواع ماشین ظرفشویی

همانطور که مستحضر هستید تمامی این ماشین ظرفشویی ها ظروف کثیف را می شویند و آنها را از هر گونه آلودگی پاک می کنند. با این حال، ترجیحات و نیازهای شما تعیین می کند که کدام یک از آنها برای استفاده خانوادگی بهتر است.

ماشین ظرفشویی توکار

به خصوص کسانی که طرفدار سبک زندگی مدرن و امروزی هستند، از ماشین ظرفشویی توکار استفاده می کنند. مزیت این ماشین ظرفشویی این است که فضای بسیار کمی را در آشپزخانه اشغال می کنند، جایی که در زیر سینک نصب می شوند. این مدل ها نسبت به دو مدل دیگر شیک تر هستند.

تنها تمایز بین ماشین ظرفشویی توکار و ماشین ظرفشویی مبله، نحوه قرارگیری آنها است، زیرا ظرفیت آنها تقریباً یکسان است. این ماشین های ظرفشویی که در داخل کابینت آشپزخانه نصب می شوند و فاقد بدنه هستند، گزینه بسیار مناسبی برای کسانی است که ترجیح می دهند طراحی وسایل برقی خود را با کابینتشان هماهنگ کنند.

این نوع ماشین ظرفشویی به دلیل طراحی جذاب، سادگی، کار با یک دست و سازگاری با تمامی لوازم آشپزخانه طرفداران بیشتری دارد.

ماشین ظرفشویی توکار جزو پرطرفدارترین مدل ها هستند زیرا جزو کم صداترین ماشین های ظرفشویی هستند زیرا به طور دائم در داخل کابینت ها نصب می شوند.

طبیعتاً عیب این ماشین های ظرفشویی این است که به طور دائم در جای خود ثابت می شوند و نمی توان آنها را جابجا کرد. با توجه به این که این مدل های ماشین ظرفشویی قابل حمل نیستند، برای کسانی که علاقه مند به تغییر دکوراسیون منزل خود هستند و دوست دارند هر از گاهی این کار را انجام دهند، مناسب نیستند.

افرادی که به طور منظم سایر لوازم آشپزخانه را بیرون می کشند و پشت آن وسایل را تمیز می کنند برای این نوع ماشین ظرفشویی مناسب نیستند.

ماشین ظرفشویی رومیزی

یکی دیگر از انواع ماشین ظرفشویی با ویژگی بسیار سودمند، مدل رومیزی است که می توان آن را در آشپزخانه جابجا کرد و روی کابینت ها نصب کرد.

این ماشین ظرفشویی ها مقرون به صرفه تر و از نظر اندازه کوچکتر از سایر ماشین های ظرفشویی هستند و برای خانواده های ۶ تا ۸ نفره ایده آل هستند. 

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی

این ماشین ظرفشویی انواع آن معمولاً با دو مدل دیگر متفاوت بوده و در مقایسه با آنها ظرفیت کمتری دارند. آنها برای آشپزخانه های کوچک که در آن فضای کف برای قرار دادن وسایل بزرگ و سایر موارد کافی نیست و ماشین های بزرگ نمی توانند نصب شوند، ایده آل هستند.

 

ماشین های ظرفشویی مبله

این ماشین‌های ظرفشویی از محبوب‌ترین ماشین‌های موجود در بازار هستند و برای خانواده‌های پرجمعیت و فعال و خانواده‌هایی که بازدیدکنندگان زیادی دارند، ایده‌آل هستند.

تنها اندازه و مکان آنها در آشپزخانه به عنوان تمایز اصلی بین این دو نوع مدل ماشین ظرفشویی عمل می کند. می توانید بر اساس ترجیحات، نیازها و اندازه آشپزخانه خود از هر کدام که ترجیح می دهید استفاده کنید. مانند سایر لوازم آشپزخانه، نوع مبله یا ایستاده آن معمولاً به مکان خاصی در آشپزخانه و اندازه خاصی نیاز دارد.

ماشین های ظرفشویی مبله

ماشین های ظرفشویی مبله

با این حال، نسخه رومیزی را می توان در هر مکانی بدون نیاز به منطقه خاصی تنظیم کرد. این مدل فضای خاصی را اشغال نمی کند و برای نصب روی کابینت عالی است.

بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی دارید، خانواده کوچکی دارید، مهمان های زیادی دارید یا فقط گاهی اوقات مهمان دارید، این مدل ماشین ظرفشویی برای شما مناسب است. اگر مهمان های زیادی دارید یا خانواده پرجمعیتی دارید، نوع رومیزی برای شما کافی نیست. در عوض، باید از نوع مبله یا ایستاده استفاده کنید.

زیرا پر کردن و خالی کردن مکرر ماشین ظرفشویی قبل از پر کردن مجدد آن ناخوشایند است. در این مواقع، استفاده از ماشین ظرفشویی رومیزی که می توانند به طور همزمان روی زمین چیده شوند و زمان کمتری را از شما بگیرند، بسیار ترجیح داده می شود. 

 

چقدر طول می کشد تا ظرف ها شسته می شوند؟

زمان شستشو بین دو مدل رومیزی و ایستاده متفاوت است. همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی های ایستاده یا مبله دارای مخازن بزرگ تری هستند و در نتیجه می توانند ظرف های بیشتری را در مدت زمان معین بشویند. در نتیجه استفاده از ماشین ظرفشویی رومیزی زمان کمتری می برد و ظروف تمیزتری را با سرعت بیشتری تولید می کند.

چقدر طول می کشد تا ظرف ها شسته می شوند؟

چقدر طول می کشد تا ظرف ها شسته می شوند؟

انواع مدل ماشین ظرفشویی با توجه به مصرف انرژی

مصرف انرژی ماشین های ظرفشویی با توجه به سایز مخزن آن متفاوت است، بنابراین چون ماشین ظرفشویی های مبله دارای مخازن بزرگ تری هستند، مصرف آب و برق آنها نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از نقاط ضعف ماشین ظرفشویی رومیزی این است که به دلیل فضای محدود داخل ماشین ظرفشویی، قابلیت شستشوی آنها ظروف بزرگی ندارد. قابلیت شستشوی ظروف در اندازه های مختلف، ظروف بزرگ مانند قابلمه و تابه را می توان در اکثر مواقع فقط با ماشین ظرفشویی ایستاده شستشو داد.

 

قیمت لباسشویی

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی های مبله دارای امکانات بیشتری نسبت به مدل های رومیزی هستند و ظرفیت بالاتری دارند، طبیعی است که قیمت آنها بالاتر باشد.

 

شستن ظرف ها با دست

این که ماشین های رومیزی سریعتر پر می شوند و همیشه برای شستن ظروف شام و ناهار مناسب هستند، یکی از مزیت های آنها نسبت به مدل های ایستاده است. ممکن است استفاده از ماشین ظرفشویی ایستاده برای خانواده شما مقرون به صرفه نباشد، به خصوص اگر جمعیت کمی دارید، و استفاده از آن برای شستن ظروف انرژی زیادی مصرف می کند. این به این دلیل است که ماشین ظرفشویی های ایستاده بزرگتر هستند و زمان بیشتری برای پر کردن آنها نیاز است.

شستن ظرف ها با دست

شستن ظرف ها با دست

طبیعتاً در این مواقع می توانید صبح ها ظروف کثیف را جمع آوری کنید و اگر تعدادشان زیاد بود، همه را داخل ماشین بگذارید و همان جا بشویید. علاوه بر این، برخی از ماشین‌های ظرفشویی ایستاده دارای تنظیماتی هستند که به‌عنوان ویژگی نیم‌شور یا تنظیمات نیمه‌شست‌شوی شناخته می‌شود که به شما امکان می‌دهد ظروف کمتری را بارگیری کنید، که برای تمیز کردن ظروف آب و انرژی کمتری مصرف می‌کند. استفاده کنید.

 

ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت

  • ماشین ظرفشویی با ظرفیت ۶ تا ۸ (برای خانواده های کم جمعیت).

این ماشین‌های ظرفشویی معمولاً ۷۲ تا ۱۰۸ ظرف را در خود جای می‌دهند.

  • ماشین ظرفشویی که می تواند ۱۲ نفر را در خود جای دهد (متداول ترین).

به طور معمول، ۱۴۴ پارچه ظرفشویی به دلیل ظرفیت زیاد داخل آنها قرار می گیرد.

  • ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره

این ماشین ظرفشویی با ظرفیت شستشوی حدود ۱۶۰ عدد ظروف غذاخوری، بزرگ ترین و جادارترین مدل های موجود در بازار هستند.

ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت

ماشین ظرفشویی بر اساس ظرفیت

کلام آخر…

اکنون باید بر اساس اطلاعات ارائه شده در بالا از نوع مدل ماشین ظرفشویی مورد نیاز برای استفاده خانواده خود آگاه باشید. ابزاری که بیشترین اثربخشی و کارایی را به شما می دهد، ابزاری است که برای شما مناسب است.

هرگز محصولی را فقط به این دلیل که گزینه های بیشتری دارد خریداری نکنید. در عوض، پول خود را پس انداز کنید و یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

بسیاری از لوازم خانگی فقط برای دکوراسیون استفاده می شوند و هرگز برای کارهایی که از آنها انتظار می رود استفاده نمی شود. به خاطر داشته باشید که مناسب بودن دستگاه برای شما با قیمت و مجموعه ویژگی های آن تعیین می شود. دستگاهی که به بهترین وجه نیازها و ترجیحات شما را برآورده می کند و انتظارات شما را برآورده می کند، مناسب ترین دستگاه برای شماست.

ترجیحاً محصولی را انتخاب کنید که برای شما ایده آل تر و مناسب تر باشد، همه ویژگی های آن را داشته باشد و برای شما قابل استفاده باشد تا محصولی که ممکن است گزینه های زیادی داشته باشد اما هیچ کدام برای شما کارساز نباشد.

در این مقاله مزایا و معایب انواع ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار گرفته است همچنین چندین مدل مختلف را معرفی کرده ایم. علاوه بر این، ما تفاوت بین ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی را توضیح دادیم. امیدوارم از خواندن این مقاله خوشتان آمده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *