بلاگ, مقالات تلویزیون

تفاوت بین تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی

تفاوت تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی

تفاوت کلیدی تلویزیون هوشمند می تواند از طریق Wi-Fi به اینترنت دسترسی داشته باشد، در حالی که تلویزیون معمولی نمی تواند. یک تلویزیون هوشمند همچنین ممکن است این امکان را داشته باشد که برنامه هایی را که در تلویزیون تعبیه شده است اجرا کند.
تلویزیون وسیله ای است که به شما امکان می دهد تصویر را با صدا تماشا کنید. در حالی که هدف همه تلویزیون ها یکسان است، نحوه کار آنها متفاوت است.

اجزای آنها نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، تلویزیون های LCD و تلویزیون های LED در صفحه نمایش خود و نحوه نمایش تصویر بر روی صفحه نمایش متفاوت هستند.

تفاوت تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی

تفاوت اصلی تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی این است که تلویزیون هوشمند نسبت به تلویزیون معمولی هوشمند است. به عنوان هوشمند شناخته می شود زیرا می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. در درجه اول، می تواند از طریق Wi-Fi به اینترنت دسترسی داشته باشد، عملکردی که در دنیای امروزی فناوری و اینترنت محور تبدیل شده است.

 

تفاوت تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی

تفاوت تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی

تلویزیون‌های هوشمند همچنین می‌توانند دارای اپلیکیشنی باشند که به آن امکان دسترسی به اطلاعات موجود در اینترنت را می‌دهد. این برنامه ها همچنین به تلویزیون اجازه می دهند بدون نیاز به تجهیزات اضافی، تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارد، محتوا را پخش کند. همچنین به طور ایده آل دارای یک مرورگر وب داخلی است که به شما امکان می دهد به محتوا در اینترنت دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط: تلویزیون اسمارت چیست؟

امکانات تلویزیون های هوشمند

علاوه بر این، یک تلویزیون هوشمند ممکن است تلویزیون اینترنتی نیز ارائه دهد، به عنوان مثال نمایش های تلویزیونی و ویدیوهایی که در اینترنت، مانند صدا، تصویر، و سایر رسانه ها از طریق اینترنت و همچنین بر روی اینترنت توزیع می شوند. شبکه های اجتماعی مانند مانندYouTube و سایر برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی که می‌توانند از طریق اینترنت پخش شوند. یک تلویزیون هوشمند ممکن است به شبکه خانگی نیز دسترسی داشته باشد، که اساساً به آن اجازه می دهد تا به مرکز رسانه خانه تبدیل شود.

تلویزیون هوشمند همچنین ممکن است دارای رسانه های تعاملی آنلاین باشد، که در آن کاربران می توانند در واقع از طریق یک کنترل از راه دور یا دستگاه دیگر با تلویزیون تعامل داشته باشند، یا اگر دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی است، مستقیماً با لمس صفحه نمایشگر ارتباط برقرار کنند.

مطالب مرتبط: چطور تلویزیون را به وای فای وصل کنیم؟

می توان گفت که تلویزیون هوشمند چیزی شبیه ترکیبی بین تلویزیون و رایانه است، زیرا عملکردهای اساسی تلویزیون را ارائه می دهد و در عین حال دارای فناوری و خدماتی است که معمولاً با رایانه مرتبط هستند.

با این حال، باید توجه داشت که در حالی که همه این ویژگی ها در تلویزیون های هوشمند مشترک هستند، هر تلویزیون هوشمند متفاوت است. بسته به نسخه تلویزیون، ساخت و فناوری های مختلف، ویژگی های واقعی تلویزیون هوشمند ممکن است در واقعیت متفاوت باشد. برخی ممکن است همه این ویژگی ها را نداشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ویژگی های اضافی داشته باشند. بنابراین، بهتر است ویژگی‌های هر تلویزیون هوشمند را بررسی کنید.

در مقایسه یک تلویزیون معمولی همه این ویژگی ها را ندارد. و فقط یک تلویزیون معمولی است که اکثر مردم به آن عادت دارند. با این حال، بسیاری از دستگاه های دیگر در بازار وجود دارند که بخشی از این عملکرد را برای یک تلویزیون معمولی فراهم می کنند، مانند Chromecast، Roku و غیره. هدف این دستگاه ها تبدیل تلویزیون معمولی به تلویزیون هوشمند است.

مقایسه تلویزیون هوشمند و تلویزیون معمولی:

تلویزیون هوشمند تلویزیون معمولی
شرح تلویزیونی که به اینترنت دسترسی دارد، بنابراین «هوشمندتر» از تلویزیون معمولی است. یک تلویزیون ابتدایی که به شما امکان می دهد تصاویر را مشاهده کنید و به صداها گوش دهید، یعنی فیلم تماشا کنید.
عملکرد ترکیبی بین تلویزیون و کامپیوتر تلویزیون پایه
اینترنت دسترسی به اینترنت دسترسی به اینترنت امکان پذیر نیست
مرورگر اینترنت اغلب یک مرورگر وب دارد معمولاً مرورگر وب داخلی ندارد
وای فای برای ویژگی هایش به وای فای نیاز دارد نیازی به وای فای ندارد
ساخته شده در برنامه ها برنامه های داخلی دارد برنامه های داخلی ندارد
محتوا می تواند محتوا را پخش کند برای پخش محتوا به تجهیزات اضافی نیاز دارد
صفحه لمسی ممکن است صفحه نمایش لمسی داشته باشد معمولاً صفحه نمایش لمسی ندارد

 

کلام آخر

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا می توان نتیجه گرفت که تلویزیون های معمولی امکانات بسیار ساده اولیه دارند در حالی که تلویزیون های هوشمند امکانات بسیار بیشتری از قبیل وای فای و دسترسی به مرورگرها و شبکه های اجتماعی دارند امروزه بسیاری از شرکت های مطرح دنیا به ساخت تلویزیون های هوشمند روی آورده اند

اگر به دنبال خرید تلویزیون هوشمند هستید (تلویزیون یونیوا،  تلویزیون هایسنس، تلویزیون فیلیپس، تلویزیون سونی، تلویزیون دوو، تلویزیون دنای، تلویزیون جنرال،  تلویزیون تی سی ال، تلویزیون بلست، تلویزیون ایکس ویژن، تلویزیون ایوولی، تلویزیون ال جی، تلویزیون آوکس، تلویزیون سامسونگ ) همگی برند های مطرح تلویزیون هستند و شما می توانید با خیال راحت یکی از آن ها را خریداری کنید.

در آخر امیدوارم تفاوت تلویزیون های معمولی و تلویزیون هوشمند را فهمیده باشید و توانسته باشیم به شما در خرید تلویزیون و انتخاب آن کمک کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *